Bagaż podręczny – jak się spakować

Żeby oszczędzić na kosztach wakacyjnych podróży i nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy na drogie bilety lotnicze warto zrezygnować z bagażu rejestrowanego i spakować się korzystając jedynie z bagażu podręcznego. Warto to zrobić w przemyślany sposób, tak by zmieścić się w limicie wagowym i nie dopłacać niepotrzebnie za nadbagaż.

O czym należy pamiętać szukając odpowiedniej walizki?

Zaczynając się pakować na wakacyjny wyjazd należy zacząć od sprawdzenia tego jakie są wymogi wagowe oraz te dotyczące rozmiaru walizki. Taką informację można znaleźć w internecie, przede wszystkim na stronach danych linii lotniczych. Często podawany jest łączny obwód trzech wymiarów walizki lub ustalany jest limit wagowy, na ogół wynosi on od 8 do 10 kilogramów. Warto pamiętać, że liczba ta obejmuje również wagę walizki. Dlatego też najlepiej byłoby wybrać jak najlżejszą walizkę. Coraz częściej w asortymencie sklepów znajdują się walizki wykonane z bardzo miękkich materiałów. Alternatywą są także płócienne torby. Warto jednak szukać takich, które mają kółka, bowiem można się z nimi poruszać w łatwy sposób i nie obciążać kręgosłupa.

Co najlepiej zabrać pakując się na upalne wakacje?

Pakując się na wakacje trzeba zabrać ze sobą przede wszystkim rzeczy, które sprawdzą się w wysokim temperaturach i pozwolą radzić sobie z upałem. Warto zapakować przede wszystkim koszulki z krótkim rękawem, krótkie spodenki, spódniczki i zwiewne sukienki. Poza tym dobrym pomysłem jest również zabranie kapelusza oraz okularów przeciwsłonecznych. Z całą pewnością przyda się również duży ręcznik oraz pakowna torba, z którą będzie można pójść na plażę lub na spacer. Nie należy zapominać również o cieplejszych ubraniach, w razie gdyby pogoda się ochłodziła lub pojawiły się nieprzewidziane opady atmosferyczne. Sprawdzi się z całą pewnością cieplejszy sweter. Można go ubrać na siebie wsiadając do samolotu, by nie obciążać niepotrzebnie walizki ciężkimi rzeczami. Poza tym koniecznie trzeba zadbać o zapas świeżej bielizny, kostium kąpielowy oraz wygodne buty. Te sportowe można nosić w czasie podróży, a sandały lub klapki zapakować do walizki.

Kosmetyki na wakacyjny wyjazd

Pakując się na wakacje należy również pamiętać o kosmetykach. W bagażu podręcznym można mieć jedynie litr płynów (w tym płynnych kosmetyków), w pojemności nie większej niż 100 ml. Jest to mała pojemność, dlatego lepiej zrezygnować z przewożenia szamponów czy żelów pod prysznic i zaopatrzyć się w nie dopiero na miejscu wakacyjnego odpoczynku. Warto zabrać ze sobą natomiast kosmetyki do makijażu, a także płyn do dezynfekcji rąk, bowiem przydać się on może już w samolocie. Poza tym nie należy zapominać o tym by zorientować się, czy na miejscu wypoczynku będzie można kupić kosmetyki z filtrem służące do opalania. Na plaży nie należy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej. Jeżeli ma się jakieś duże pieprzyki lub znamiona warto również zabrać ze sobą plastry, by móc zakleić problematyczne miejsca w trakcie wychodzenia na Słońce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *