Coraz mniej białych plam

Pogodziliśmy się już w większości z tym, że świat, w którym żyjemy, jest właśnie taki jaki jest i inny być nie może. Trudno nam jest nawet sobie wyobrazić, że mógłby wyglądać inaczej, tak bardzo już się przyzwyczailiśmy do jego praw i zasad działania. A jednak, jak się okazuje, częstokroć niewiele dzieliło nas od zmian, dzięki którym nasze życie rzeczywiście mogłoby wyglądać zupełnie inaczej.

Można by tu wspomnieć na przykład o planach eksploracji kosmosu, o którym to projekcie swego czasu mówiono, że blisko mu do realizacji. Gdyby więc te zamierzenia się ziściły, dla ludzkości byłoby to bez wątpienia wielką szansą na rozwój. I tak przy pełnej realizacji tego projektu moglibyśmy cieszyć się tą zmianą i czerpać z niej korzyści. Co więcej, wtedy nie musielibyśmy już się martwić o swój brak wiedzy, co wydaje się być najlepsze w tym wszystkim. Nie da się ukryć, że w porównaniu z tym, co mamy teraz, byłaby to bardzo przyjemna perspektywa.

Wciąż możemy zastanawiać się nad tym, jak byłoby dla nas korzystnie gdyby plan eksploracji kosmosu udało się zrealizować

Wciąż możemy zastanawiać się nad tym, jak byłoby dla nas korzystnie gdyby plan eksploracji kosmosu udało się zrealizować. I, niestety, musimy ograniczyć się do tego, gdyż nie mamy możliwości doświadczyć tego w inny sposób. I chociaż wydaje nam się to trudne do przełknięcia, tak to właśnie wygląda: pomimo korzyści, jakie zapewniał, plan eksploracji kosmosu nie doczekał się finalizacji projektu. Nie doszło do tego przez to, że wymagał ogromnych funduszy, co jest kolejnym smutnym dowodem na to, że nasze zamierzenia często brutalnie napotykają twardą rzeczywistość. Tym sposobem, na dzień dzisiejszy plan eksploracji kosmosu jest jedynie niezrealizowanym planem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *