Lista rzeczy do spakowania- idealna przed wyjazdem

Co koniecznie zabrać podróżując?”- to pytanie zadaje sobie dzisiaj wiele osób. Ostatnio podróżujemy coraz częściej i coraz dalej. Zdarza się także, że czasem wyjeżdżamy gdzieś na szybko, czy to z powodów służbowych, czy tego, że znaleźliśmy świetną promocję- mamy wtedy mało czasu na spakowanie się. Co należy koniecznie wziąć ze sobą w podróż bez względu na to, dokąd jedziemy?

Dokumenty

Przede wszystkim oczywiście dowód osobisty, jeśli jest wymagany to także paszport. Ponadto zdecydowanie warto wziąć kartę kredytową. Jeżeli nawet mamy ze sobą gotówkę na całą podróż, to niestety nieraz mogą się pojawić dodatkowe koszta i w związku z tym- konieczność dobrania szybko gotówki. Ponadto, jeśli jesteśmy studentami, nauczycielami, uczniami albo posiadamy jakikolwiek dokument, który uprawnia nas do korzystania ze zniżek, należy go także koniecznie wziąć.

Wydruki biletów

To jest kolejna rzecz, którą koniecznie należy zabrać. Oczywiście możemy także bilety mieć na telefonie albo innym urządzeniu elektrycznym, jednak warto je mieć przy sobie wydrukowane- na wszelki wypadek. Jeśli lecimy samolotem, a mamy możliwość dokonania wcześniej odprawy online to warto to uczynić- zaoszczędzimy w ten sposób wiele czasu.

Urządzenia elektryczne

Następnie należy zdecydować, jakie urządzenia elektryczne bierzemy w naszą podróż i spoakować do nich od razu odpowiednie akcesoria. Przede wszystkim zatem to będą zazwyczaj telefon, aparat fotograficzny, laptop oraz odpowiednie ładowarki do nich. Warto także pamiętać o akumulatorach, jeśli ich potrzebujemy, ładowarce do nich oraz słuchawkach. Niestety zapomnienie o danych rzeczach może skutkować wzrostem wydatków.

Kosmetyki

Teraz przechodzimy już do rzeczy mniej ważnych- jeśli ich nie zabierzemy nic się nie stanie. Najwyżej zyskamy pamiątkową pastę do zębów z Urugwaju, krem do ciała z Rosji czy mydło z Portugalii. Będą to oryginalne pamiątki z podróży.
Warto tu jednak pamiętać o zabraniu szczoteczki do zębów, pasty, płynu pod prysznic oraz kremu z filtrem UV.

Ubrania i obuwie

Tu także nic się nie stanie, jeśli czegoś zapomnimy. Warto jednak zastanowić się nad tym, co pakujemy. A zatem na początek należy sprawdzić przeciętną pogodę do miejsca, w które jedziemy i dostosować do niej ubiór. Warto jednak, nawet jeśli jedziemy do ciepłych krajów, wziąć ze sobą jeden cieplejszy sweter i długie spodnie. Podobnie w drugą stronę- jeśli jedziemy gdzieś, gdzie zazwyczaj jest zimno, weźmy choć jedne krótsze spodenki i luźną bluzkę.
Dodatkowo, jadąc do ciepłych krajów, warto wziąć kilka bluzek lekkich, ale z długim rękawem oraz choć jedne spodnie długie wykonane z lekkiego materiału. Świetnie się one sprawdzą w momencie, kiedy będzie bardzo mocne słońce- jednocześnie uchronią nas przed oparzeniem słonecznym i zapewnią odpowiedni chłód.

Warto także w każdą podróż wziąć więcej niż jeden rodzaj obuwia. Pamiętać także należy, aby nie były to buty nowe. Zdecydowanie lepiej jest wziąć starsze obuwie, nawet jeśli trochę gorzej wygląda, niż nowe i nie móc przejść nawet kilku kroków w nim. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że w ciepłym klimacie stopy leciutko puchną. Oznacza to, że wzięcie nowych, idealnie dopasowanych butów może się zakończyć tragedią. Warto jeszcze nie zapomnieć o klapkach pod prysznic.

Dobry humor i uśmiech

A na koniec warto pamiętać, żeby zabrać ze sobą dobry humor i uśmiech, a na wszystko, co się przytrafia patrzeć optymistycznie! Bowiem uśmiech podczas podróży jest furtką do ludzkich serc- zwykłym uśmiechem załatwimy wiele spraw, załagodzimy nieporozumienia i spowodujemy, ze zawsze znajdzie się ktoś, kto w trudnej sytuacji nam pomoże!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *