Poszukiwacze El Dorado i innych skarbów wciąż bez sukcesów

Świat, jako podlegający ciągłym przemianom, trzyma dla nas w zanadrzu niejedną niespodziankę – jednak ostatnio można odnieść wrażenie, że jest ich coraz więcej. Naszą pierwszą myślą jest, że przynoszą one przede wszystkim mnóstwo nowych możliwości.

Niemniej, w niektórych sytuacjach nie patrzymy na to tak optymistycznie, podejrzewając, że dane zjawisko raczej nie przyniesie nam oczekiwanych zmian na lepsze. Tak właśnie jest z rzeczami takimi jak odnajdywanie legendarnych skarbów, kwestia którego czasem mogła nas niepokoić. Wiele osób zajmujących się tematem przewidywało jego nadejście jako nieuchronne i pozostające już jedynie kwestią czasu. Dlatego ludzie zupełnie poważnie spodziewali się zburzenia pięknych mitów i próbowali jakoś się do tego przygotować.

Zwłaszcza dlatego, że na każdym kroku dochodziły ich słuchy

Zwłaszcza dlatego, że na każdym kroku dochodziły ich słuchy, jakoby odnajdywanie legendarnych skarbów tak naprawdę już stało się faktem. Wskazywać na to miało wiele doskonale widocznych przesłanek – niebawem miało dojść do odkrycia czego się da i nikt nie był w stanie temu zaradzić. A jednak, nie były to pierwsze tego rodzaju prognozy, które całkowicie się nie spełniły.

Choć miało być to takie nieuchronne i właściwie zdążyć już zaistnieć, niczego takiego nie stwierdzono – a przynajmniej nie w takim kształcie i skali jak miało to wyglądać. I tak odnajdywanie legendarnych skarbów stało się czymś, co można wrzucić do kategorii niespełnionych i nietrafionych przewidywań. Dzięki temu nie musimy się dzisiaj martwić banalnymi wyjaśnieniami legend tylko spokojnie skupić się na swoich sprawach. Szczęśliwe, czasami te niekorzystne przewidywania jednak się nie spełniają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *