W kamieniołomie

Geopark Glinka to przedziwny i bardzo ciekawy obiekt położony w pięknej gminie Ujsoły w Beskidzie Żywieckim. Niegdyś był to kamieniołom, w którym wydobywano skały piaskowe. Obecnie, po zamknięciu kamieniołomu, przy pomocy środków unijnych i inicjatywy władz lokalnych stworzono ośrodek sportu, rekreacji i wypoczynku pod nazwą Geopark.

W ośrodku tym funkcjonuje kąpielisko sezonowe odkryte, na którym w sezonie letnim zbierają się tłumy wczasowiczów, którzy wypoczywają nad brzegiem basenu lub zażywają kąpieli w zimnej, górskiej wodzie. Nad wszystkim czuwają ratownicy, a cały obiekt jest ogrodzony oraz posiada dużą ilość miejsc parkingowych.

Do innych atrakcji należą specjalne ścianki wspinaczkowe

Do innych atrakcji należą specjalne ścianki wspinaczkowe, park linowy, ścieżka zdrowia okalająca cały obiekt i pozwalająca na uprawianie np. nornic walking, boiska do gry m.in. w piłkę plażową, plac zabaw dla dzieci i atrakcje sezonowe np. strzelanie z łuk. Ponadto, przewidziana jest również możliwość zrobienia tam imprezy okolicznościowej np. Sylwestra.

Do wynajęcia jest nie tylko sala w restauracji, która na co dzień proponuje wszelkiego rodzaju przekąski, ale również wiata, pod którą można urządzić ognisko lub grilla. Do największej atrakcji należy jednak zjazd na linie typu Tyrol, który jest jednym z najdłuższych w Polsce (220metrów długości nad 30 metrową przepaścią). Geopark Glinka to przykład na to, że odważne inwestycje często są najciekawsze i że zagospodarowanie terenu poprodukcyjnego może przynieść wiele korzyści, zarówno dla mieszkańców, jak i dla turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *