Wczasy na Korfu – co zobaczyć?

Malownicze plaże i cenne zabytki – z takimi atrakcjami od wielu lat kojarzona jest Grecja. Wczasy w tym kraju cieszą się ogromną popularnością, przy czym w ostatnich latach uwaga turystów skupiła się na greckich wyspach. Korfu to jedna z tych wysp, którą miłośnicy śródziemnomorskich klimatów pokochali wyjątkowo. Niemal każde biuro podróży może się pochwalić ciekawą ofertą wypoczynku na jej terenie, przy czym turyści bardzo chętnie spędzają wczasy w południowej części Korfu. Jakie atrakcje czekają tak na nich? Skąd taka popularność tej greckiej wyspy?

Grecja i jej wyspy to ogromna różnorodność atrakcji i moc wrażeń dla każdego miłośnika podróży. W południowej części Korfu czeka na gości to, co staje się recepta udanych wakacji. Piękne plaże i dogodny dostęp do morza są przecież sprawami bardzo ważnymi dla tych, dla których wczasy na greckiej wyspie to przede wszystkim kąpiele w morzu oraz możliwość opalania się w pięknym otoczeniu. Na turystów czekają tu również atrakcyjne miejscowości wypoczynkowe, pełne komfortowych hoteli i pensjonatów. Można w nich doskonale wypocząć, a jednocześnie – pozwiedzać malowniczą i pełną niespodzianek okolicę. Korfu to przecież nie tylko walory wypoczynkowe. Ta wyspa to moc cennych zabytków oraz perełek architektonicznych, którym z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Niemal każde biuro podróży ma w swej ofercie propozycję wypoczynku w tak ciekawym kurorcie, jakim jest Watos. To znane letnisko, które kusi wspaniałą atmosferą oraz kuszącą okolicą. Dla tych, którzy chcą poznawać greckie zabytki, Watos może się okazać rewelacyjnym punktem wypadowym niejednej wycieczki. Szczególnie atrakcyjnym celem takiej imprezy może się okazać wioska Peleksa, zachwycić może też miejscowość Benitses. W jej pobliżu znajdują się ruiny rzymskich łaźni, które są wielką atrakcją nie tylko dla miłośników historii. Pałac Achilleion, który powstał pod koniec XIX wieku, jest jedną z najmłodszych atrakcji na wyspie. To miejsce chętnie również zasługuje na uwagę, tym bardziej, że jedną z najważniejszych mieszkanek rezydencji była Elżbieta II – cesarzowa Austrii. Pałac ten przyciąga również malowniczym otoczeniem, a pałacowe ogrody są popularnym miejscem wśród turystów odwiedzających wyspę.

Południowa część Korfu jest też dobrym miejscem na wczasy dla tych, których fascynuje przyroda. Laguna Korision, czyli nadmorskie jezioro, to kolejna atrakcja. Piękne widoki oraz ogromna ilość ptaków to wielkie walory tego miejsca, które cieszy się sporym powodzeniem wśród ornitologów. Główną atrakcją są tu ibisy, które można tu obserwować do woli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *