Wycieczka objazdowa – wady i zalety

Jedną z możliwości zwiedzenia na wakacjach jest wycieczka objazdowa. Są osoby, które niezbyt lubią spędzanie wakacji w autokarze i cenią sobie odpoczynek, który przedkładają nad zwiedzenia zabytków czy miejsc historycznych.

Taka wycieczka to jednak kopalnia wiedzy i doświadczeń, które zyskujemy nie tylko dzięki obecności przewodnika, ale także dzięki samotnym wojażom podczas np. czasu wolnego. Takie wycieczki zwykle należą do relatywnie tanich, jednak w wielu przypadkach zapewniony mamy jedynie jeden posiłek w ciągu dnia.

Reszta zależy od naszego portfela

Reszta zależy od naszego portfela, dlatego na takie wakacje warto uzbroić się w pieniądze. Jest to idealna opcja przede wszystkim dla osób starszych (nie muszą one męczyć się z dojazdami do zabytków i często wydawać krocie na samotne zwiedzanie) oraz dla lubujących się w zwiedzaniu i zabytkach (wizyty w miejscach historycznych przy akompaniamencie przewodnika opowiadającego o danym zabytku będzie rajem na ziemi).

Nocleg na tego typu wycieczkach jest opłacony z góry

Nocleg na tego typu wycieczkach jest opłacony z góry, dlatego o dach nad głową nie musimy się martwić. Jednak, aby najlepiej wykorzystać ten czas dobrym rozwiązaniem będzie korzystanie z czasu wolnego. To dzięki niemu będziemy mogli samotnie zagłębić się w uliczki miast, popływać w morzu lub po prostu zwiedzić dane miejsce na własną rękę.

Często wszystkie te rzeczy są ograniczone przez koszty dojazdu i noclegu, który płacone z własnej kieszeni i „załatwiane” na własną rękę mają o wiele wyższą cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *