Zainteresowanie geografią nie maleje

Zmiany na świecie zachodziły od zawsze, aczkolwiek ostatnimi czasy można by odnieść wrażenie, że te procesy zaczynają przebiegać coraz szybciej i burzliwiej. W pierwszej chwili często myślimy o nich jako o nowych szansach dla nas wszystkich.

Aczkolwiek, nie jest tak zawsze: czasami bywa i tak, że nie witamy czegoś z entuzjazmem, widząc, że nie jest to coś czego byśmy oczekiwali. I tak spadek zainteresowania geografią może być przykładem takiego rozwiązania, przed którym ludzie bronili się już niejednokrotnie.

Przewidywano, że jego nadejście jest już nie tyle spekulacją, co po prostu kwestią czasu. Z tego powodu ludzie już po części pogodzili się z odwrotem od tradycyjnej nauki i starali się jakoś na to przygotować z odpowiednim wyprzedzeniem. Miało to być pewnie i nieuchronne, a o rychłym nadejściu dzieci internetu świadczyć miało wiele wszechobecnych i łatwych do zaobserwowania znaków.

A jednak, nie były to pierwsze tego rodzaju prognozy

A jednak, nie były to pierwsze tego rodzaju prognozy, które całkowicie się nie spełniły. Chociaż zapanowanie tego miało pozostawać jedynie kwestią czasu, a spełniać się już na naszych oczach, niczego takiego nie udało się zaobserwować. I tak spadek zainteresowania geografią stał się czymś, co można wrzucić do kategorii niespełnionych i nietrafionych przewidywań.

Nie musimy więc załamywać rąk nad upadkiem nauki, tylko zamiast tego zainteresować się bardziej przyziemnymi sprawami. Szczęśliwe, czasami te niekorzystne przewidywania jednak się nie spełniają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *